INFORMATION

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde yeni bir yağışlı, soğuk havanın etkisine gireceği ve bölgede kar yağışının beklendiği bildirildi. Sıcaklıkların ise 10 derece düşeceği uyarısı yapıldı

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, perşembe günü öğle saatlerinden itibaren bölgenin batı kesimleri yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği, zamanla bütün bölgeyi etkisine alacağı kaydedildi.

KAR UYARISI

Perşembe günü, yağışların yağmur şeklinde olacağı, Cuma günü ise genellikle yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde görülecek yağışların Konya, Niğde, Aksaray ve Karaman genelinde yer yer etkili olacağı, Cumartesi günü, karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacağı tahmin edildiği bildirildi. konhaber

Pazar günü ise, karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde görülecek yağışların etkisini azaltacağı, ancak Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren bölgenin yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği tahmin beklenmekte.

Pazartesi ve Salı günleri genellikle kar şeklinde görülecek yağışların, Konya, Niğde, Aksaray ve Karaman genelinde yer yer etkili olması beklenmekte.

10 DERECE DÜŞECEK

Halen mevsim normallerinin 4-5 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığının Cuma gününden itibaren 8-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği ve önümüzdeki haftanın ortalarına kadar etkisini devam ettireceği tahmin edilmekte.

TİPİ BEKLENİYOR

Rüzgarın ise, Perşembe günü lodos olarak, orta kuvvette, Cuma gününden itibaren ise kuzeybatıdan (karayel) orta kuvvette, yağış anında zaman zaman kuvvetli olarak esmesi ve yüksek kesimlerde yer yer tipiye neden olacağı beklenmektedir.

Meydana gelmesi beklenilen kuvvetli yağışlar ile hafta sonunda hissedilir derecedeki sıcaklık azalması sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.