INFORMATION

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Korkmaz Group, Konya’da yeni bir yatırımın altına imza attı. Horozluhan Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hazır Beton tesisi hizmete girdi

Korkmaz Group yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Şirketin Konya’daki yeni yatırımı hizmete girdi. Horozluhan Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hazır Beton tesisi kapasitesi ve ‘çevreci’ özelliğiyle dikkat çekiyor.

Korkmaz Group Yönetim Kurulu Üyesi Gülvezir Korkmaz, sektördeki 30 yıllık tecrübelerini bu tesiste topladıklarını belirtti. Konya’ya kapasite bakımından en büyük ve en çevreci hazır beton tesisini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Korkmaz “İşçi sağlığı ve güvenliğine büyük önem veriyoruz. Hata kabul etmeyen bir iş kolunda faaliyet gösteriyoruz. Bu nedenle her yönüyle mükemmel bir tesis kurduk. Bu yatırımımızla Konya’da inşaat sektörüne yeni bir ivme kazandıracağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Tesiste 150 grobeton’dan C50’ye kadar ihtiyaç duyulan bütün beton özelliklerine cevap verebildiklerini anlatan Korkmaz Group Yönetim Kurulu Üyesi Gülvezir Korkmaz, son teknoloji makinalar ile dünya standartlarına uygun olarak inşa edilen yeni yatırımlarının tozdan ve gürültüden arındırıldığını ifade etti.

Sadece Konya merkezde değil, ilçelerde ve farklı illerde de yatırımlarının olduğunu söyleyen Korkmaz “Şehrimizi, Konya dışında da en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Başta turizm ve ulaşım olmak üzere farklı alanlardaki dev yatırımların betonlarını vererek, bu yatırımlara da imzamızı atıyoruz. Şu anda Konya merkezle birlikte Ladik, Sarayönü, Çumra, Hadim, Taşkent, Gazipaşa, Alanya ve Anamur’daki önemli projelere beton veriyoruz. Günümüzde beton kalitesi çok ciddi şekilde arttı. Biz de buna uyum sağlıyoruz” dedi.

Açıklamasına “Beton hortumun ucundan çıktıktan sonra geri dönüşü yoktur. Bu sektör hata kabul etmez, sıfır hata ister” şeklinde devam eden Gülvezir Korkmaz, firma olarak bu bilinçle hareket ettiklerini, iş disiplini, sağlığı ve güvenliğinden asla taviz vermeyerek, müşterilerine kaliteli hizmet sunduklarını kaydetti. Korkmaz, dev yatırımlarla yeni istihdam alanları oluşturarak, Konya’ya ve ülkeye katma değer oluşturduklarını da sözlerine ekledi.

Şirketin Konya dışındaki tesislerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Sıtkı Korkmaz da, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki havaalanının ikinci etap inşaatında beton işini üstlendiklerini hatırlatan Korkmaz, şirket olarak kapasitesi her geçen gün daha da artan böyle önemli bir yatırımın ikinci etabının inşaatında aktif rol oynamanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Diğer taraftan Akdeniz Bölgesi’nde yeni yükselen dev turisttik tesislerin inşaatına ‘hazır beton’ olarak katkı sağladıklarını ifade eden Korkmaz “Biri Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde 900 odalı, diğer ise Alanya-Mahmutlar’da 412 oda kapasiteli olmak üzere iki otelin inşaatına hazır beton veriyoruz. Her iki proje de tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ve en gözde tesisleri arasında yer alacak. Bir Konya firması olarak da bu tesislerin yükselmesinde çalışanlarımızla birlikte emeğimiz olduğu için ayrıca mutluyuz. Başarıya iş disiplini, kaliteli hizmet ve iyi takım oyunuyla ulaşıyoruz. Tüm kademelerde görev yapan arkadaşlarımızla iyi bir ekip ruhuyla çalışıyoruz. Bu vesileyle projelerimizde ve tesislerimizde görev yapan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte, daha birçok önemli projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

KONHABER