INFORMATION

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamada Joshua Mayo’nın sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre oyuncunun Türkiye’ye girişinde sorun yaşadığı bilgisi paylaşıldı. İşte açıklamanın detayları;

“Takımımızın Amerikalı oyuncusu Joshua Mayo ile kulübümüz arasındaki sözleşme tarafımızdan feshedilmiştir.

Ligde ilk yarının sona ermesinin ardından verilen arada tatil için ülkesine giden oyuncumuz Joshua Mayo, dönüşünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin koymuş olduğu yasak nedeniyle Türkiye’ye giriş yapamamıştır. Takımımızda forma giydiği 15 maçta performansından son derece memnun olduğumuz ve gelecek sezon için de kendisi ile çalışmak istediğimiz halde oyuncumuzun yaşadığı bu durum yüzünden kulübümüz hukuki ve yasal haklarını kullanarak kendisinin sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmiştir. Joshua Mayo’nun kulübümüzden herhangi bir alacağı da bulunmamaktadır.

Antrenörümüz Aziz Bekir ile birlikte transfer komitemiz Joshua Mayo’dan boşalan oyun kurucu pozisyonu için araştırmalara başlarken, en kısa sürede takımımıza gerekli takviyenin yapılacağını duyurur, kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı da Joshua Mayo’ya teşekkür eder, kariyerinde kendisine başarılar dileriz.”

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü