INFORMATION

Spor yorumcuları Konya’nın milli maçı hak ettiğini söyleyerek, Konya’ya övgüler yağdırdı

Lig TV’de yayınlanan Maraton programında Konya’ya övgüler yağdı.

Program sunucusu Şansal Büyüka, teknik direktör Mustafa Denizli ve yorumcu Tümer Metin, Konyaspor’un Gaziantepspor’u mağlup ettiği 2-0’lık maçı değerlendirdi.

Şansal Büyüka, Konya seyircisinin takımına muhteşem bir destek verdiğini belirterek, 12. hafta maçında kentte oynanacak Mersin İdmanyurdu maçında stadyumda 20 bin taraftar olması gerektiğini söyledi.

Büyüka,’Konya milli maçı hak ediyor. Düzgün bir başkan ve düzgün bir teknik adam var kulübün başında. Şehre giriş ve çıkışlar çok güzel, yıkık dökük gece kondu bina göremezsiniz’ dedi.

Konya’nın misafirperverliğinden de övgüyle söz eden Büyüka, ‘Türkiye çok önemli bir stat kazandı, Uluslararası bir stat. Konya milli maçı hak ediyor. Konya milli maçı hak ediyor’ yorumunu yaptı.

EN İYİ ANADOLU ŞEHRİ

Teknik direktör Mustafa Denizli ise Konyaspor’un hak ettiği bir galibiyet aldığını söyledi. Denizli,’Konya’nın üstünlüğü bariz. Hep isteyen, hep atak yapan bir takım vardı’ ifadelerini kullandı.

Yeşil beyazlıların ikinci golünü atan Hasan Kabze’nin de performansına değinen teknik adam, ‘Hasan Kabze’nin pozisyonu için de zor bir pozisyonda öz güvenle güzel bir gol attı’ dedi.

Mustafa Denizli, Konya ile ilgili ise ‘Bugüne kadar gördüğüm en iyi Anadolu şehri’ yorumunu yaptı.

Spor yorumcusu Tümer Metin de ‘Hasan Kabze yüzde yüzde oynadı. Sakatlıklara rağmen iyi oynadılar maçı istediler’ değerlendirmesini yaptı.