INFORMATION

Erdoğan müjdeyi verdi: Seferler bir hafta ücretsiz olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya-İstanbul hızlı tren hattının açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya-İstanbul hızlı tren hattı seferlerinin bir hafta süreyle ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı. Erdoğan, “Sizlere müjde veriyoruz Konya-İstanbul arasındaki hızlı tren bir hafta ücretsiz hizmet verecek.” dedi.

AB’ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan, “Avrupa’da birileri peşin hüküm veriyor, beyler geçti o günler. İstediğiniz yalan haberi yapın, Türkiye aleyhine açıklama yapın. Biz istikametimizi kendimiz belirleriz. Sadece bunlardan nasihat dinlersiniz. Biz Avrupa Birliği’nin kapıkulu değiliz. Biz bir millet olma idraki içersinde alacaklarsa alırlar, almayacaklarsa almazlar” dedi.

“Şahsıma yönelik beddua seansları yapılıyor” diyen Erdoğan, “Pensilvanya açıklama yapıyor. Şimdi daha da enteresan bir açıklama yaptı. Gazetelerden alınan, onun kendi takımı için onların yerinde olmak isterdim diyor. Senin elini, kolunu bağlayan yok ki gel onların yanına, gel onların yerine. Hiç kimse sana ‘gelme’ demiyor, gel. Çoktandır sana ‘gel’ diyoruz zaten. Pensilvanya’da koruma altında olanlar buraya gelemez.” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları;

“BU SALDIRI UMUYORUM TERÖRÜN KARANLIK YÜZÜNÜ GÖRMELERİNE SEBEP OLUR”

Pakistan halkına yüreklerimizi dağlayan hadise nedeniyle başsağlığı mesajlarımızı iletiyorum. Bir okula yapılan terörist saldırı neticesinde 130’u aşkın kardeşimizin katledildiği olayı öğrendik. Üzüntülerimizi ilettik. Kardeş Pakistan’ın acısı acımızdır. Terörle en kararlı şekilde mücadele etme konusunda Pakistan’la dayanışmamız sarsılmadan devam edecek. Bu alçakça saldırı umuyorum tüm dünyanın terörün karanlık yüzünü görmelerine sebep olur. Pakistan’a bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum.

“RABİA OLACAK”

Bugünden itibaren Konya ve İstanbul arası 4 saat 15 dakika. Kısa süre sonra Rabia olacak. Daha sonra daha da aşağıya inecek. Sırada Bursa, İzmir, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Erzincan, Sivas hattı var. İnşallah kısa süre zarfında tüm hatları bitireceğiz. Konya- İstanbul seferlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

12 yılda Türkiye’ye büyük değişim yaşattık. Türkiye’yi ilklerle, rekorlarla tanıştırdık. Milletimizin her birine heyecan, umut aşıladık. Türkiye’nin büyük ve güçlü devlet olduğunu milletimize hatırlattık, dünyaya gösterdik. Haddinizi bilin, kirli ellerinizi Türkiye’nin üzerinden çekeceksiniz dedik. Türkiye’ye istikamet çizme alışkanlığınızdan vazgeçeceksiniz dedik. Bundan rahatsız oldular. Tek hanelere düşen faiz oranlarından rahatsız oldular, Marmaray’dan, 3. köprüden rahatsız oldular, yeni havalimanlarından, büyük projelerimizden rahatsız oldular, Mısır’da darbeye karşı çıkmamızdan, çözüm dememizden rahatsız oldular. Bizi engellemek istediler, kirli operasyonlarla üzerimize geldiler. Yılmadık, yıkılmadık, boyun eğmedik ve tüm kumpaslarını bozduk, altüst ettik.

“BUGÜNE KADAR HİÇBİR 17 ARALIK’I İHMAL ETMEDİM”

Geçen yıl 17 Aralık’ta yine Konya’daydım. Bugüne kadar hiçbir 17 Aralık’ı ihmal etmedim. Bu ne demekti. Konya’ya gelmediğim hiçbir yıl yok.

Yargı, emniyet ve medya el ele verdiler, o gün bir operasyon başlattılar. Adına yolsuzluk operasyonu dediler. Ama çok kısa süre içinde, meselenin yolsuzluk olmadığı ortaya çıktı. Emniyet, yargı içindeki, medyadaki, iş dünyasındaki, sivil toplum örgütlerindeki birtakım o karanlık güçler işbirliği yapmış, bir senaryo yazmış, uygulamaya başlamışlardı. İşte dikkat ederseniz yönetmenlerden bir tanesi açıkladı. Ne dedi, ‘Senaryoyu yazdılar, elimize verdiler, biz de oynadık.’ Bizim o gün boyun eğeceğimizi, o gün darbe girişimine razı olacağımızı zannettiler. Olay bu. Oyunu anında fark ettik. Bunun millete, ülkeye yönelik tuzak olduğunu anında gördük ve tedbirlerimizi aldık, harekete geçtik. 17 Aralık’ın ardından 25 Aralık’ta planladıkları asıl tezgah polislerin bilgisayarından çıkarıldı. Sizler bu oyunu, tuzağı gördünüz. Yapılan hukuksuzluğun hesabı sorulmaya başlandı. Kimlerin yan yana durduğunu görün. Asıl meseleyi de o zaman daha iyi anlayacaksınız.

“ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN YOK Kİ GEL…”

Pensilvanya açıklama yapıyor. Bakıyorsunuz şahsıma yönelik çok çirkin benzetmeler, beddua seansları ve şimdi daha da enteresan bir açıklama yaptı. Gazetelerden alınan, onun kendi takımı için ‘onların yerinde olmak isterdim’ diyor. Senin elini, kolunu bağlayan yok ki gel onların yanına, gel onların yerine. Hiç kimse sana ‘gelme’ demiyor, gel. Çoktandır sana ‘gel’ diyoruz zaten. Pensilvanya’da koruma altında olanlar buraya gelemez. Onlar Türkiye düşmanları ile hareket etsin. Bu haşhaşilerden hesap soracağız dedik. İnlerine gireceğiz dedik. Verdiğimiz sözü tuttuk, tutuyoruz. İnlerine girdik ihanetlerini tescil ettik daha da fazlasını yapacağız.

“SADEDE BUNLARDAN NASİHAT DİNLERSİNİZ”

Avrupa’da birileri peşin hüküm veriyor, beyler geçti o günler. İstediğiniz yalan haberi yapın, Türkiye aleyhine açıklama yapın. Biz istikametimizi kendimiz belirleriz. Parmağını sallayarak Türkiye’ye akıl vermeye çalışanlar, eski Türkiye olmadığını anlasınlar. Türkiye’ye demokrasi dersi vereceklermiş. Gelin de Türkiye size demokrasi dersi versin. Soydaşlarımızın oturduğu evler kundaklandı hala haber yok. Yapılan işkencelerin hesabını sordunuz mu? Türkiye sizin günah keçiniz değil. AB önce kendisini test etmesi lazım. Türkiye’ye kimsenin söyleyecek sözü yoktur. Yanımıza geldiklerinde ‘Ne güzel insanları barındırıyorsunuz, tebrik ediyorsunuz’ diyorlar. Gerçekler ortada sadece bunlardan nasihat dinlersiniz. Biz Avrupa Birliği’nin kapıkulu değiliz. Biz bir millet olma idraki içersinde alacaklarsa alırlar, almayacaklarsa almazlar. Sözlerimizden de rahatsız oluyorlar.

“ÜLKEYİ HOCA GÖRÜNTÜSÜ ALTINDAKİ ŞAKLABANLARA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz. Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz.